دیدار معاون اداری ریاست الوزراء با رئیس اجرائیوی اداره خدمات پروژه‌یی سازمان ملل متحد (UNOPS)

دیدار معاون اداری ریاست الوزراء با رئیس اجرائیوی اداره خدمات پروژه‌یی سازمان ملل متحد (UNOPS)

محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با آقای جورج مورییرا داسیلوا رئیس اجرائیوی اداره خدمات پروژه‌یی سازمان ملل متحد (UNOPS) و هیأت همراه اش، دیدار نمود.

در این دیدار ابتدا آقای جورج مورییرا داسیلوا صحبت نمود و از همکاری امارت اسلامی در خصوص تطبیق پروژه‌های این نهاد ابراز خرسندی کرد.

وی گفت که نهاد (OPS) بزرگترین برنامه سازمان ملل متحد است که در بخش‌های مساعدت اجتماعی، ایجاد زیرساخت‌ها و آبیاری زمین‌های زراعتی در افغانستان فعالیت می‌نماید.

آقای جورج مورییرا داسیلوا افزود که در ۳۰ ولایت و بیش از ۹۰ ولسوالی افغانستان به تعداد ۱.۳ میلیون خانواده از کمک‌های پروژه مساعدت‌های اجتماعی مستفید شده و به متضررین زلزله شهر هرات نیز از سوی این مؤسسه کمک صورت گرفته و برای آنان خانه و مسکن تهیه شده است.

وی همچنان گفت که قرار است پروژۀ جدیدی از سوی این نهاد در زمینۀ آبیاری زمین‌های زراعتی از طریق نصب سولرپمپ‌ها آغاز گردد که این امر ضرورت به همکاری امارت اسلامی دارد.

محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء ضمن خوش آمدید به رئیس اجرائیوی اداره خدمات پروژه‌یی سازمان ملل متحد و هیأت همراه اش، از فعالیت‌های این نهاد و کمک‌های سازمان ملل متحد برای مردم افغانستان ابراز امتنان نمود.

معاون اداری ریاست الوزراء تصریح کرد که امارت اسلامی از فعالیت‌های نهاد UNOPS در افغانستان حمایت نموده و همه تسهیلات لازم را جهت تطبیق پروژه‌های آن فراهم می‌سازد.

محترم مولوی عبدالسلام حنفی افزود: با توجه به اینکه کارهای زیادی در عرصه‌های تأمین امنیت سرتاسری، منع کشت، قاچاق، تجارت و استعمال مواد مخدر، محو فساد اداری و توسعه اقتصادی در افغانستان صورت گرفته، لازم است جامعۀ جهانی و نهادهای امدادرسان در بخش‌های کشت بدیل مواد مخدر برای دهاقین، تطبیق پروژه‌های انکشافی جهت ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان و سایر عرصه ها همکاری نمایند.#